Logowanie SportsManago

harmonogram.jpg

piątek, 29 grudzień 2023 13:19

PODSUMOWANIE 2012

Koniec rundy jesiennej to czas podsumowań. Była to pierwsza runda w kategorii młodzik. Nasza drużyna zebrała duże doświadczenie, realizując krok po kroku swoje założenia - drużynowe i indywidualne - grając już w nowym ustawieniu, aczkolwiek kilka pierwszych meczów szukaliśmy odpowiedniego ustawienia drużyny jak i indywidualnego. W kilku meczach zdarzały się słabe momenty, to w następnych meczach reagowali pozytywnie pokonując przeciwników. Drużyna nie dzieliła się punktami, albo wygrywała (6) albo przegrywała (3) przy tym zdobyła 57 bramek tracąc 24. Podsumowując runda bardzo udana. Brawo drużyno ???

piątek, 29 grudzień 2023 13:07

PODSUMOWANIE TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Trener Łukasz trociuk: Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. W nawiązaniu do słów Roberta mogę potwierdzić, że aspekt w sferze mentalnej był kluczowy i w trakcie rozgrywek odegrał znaczącą rolę. Rozwój indywidualny poszczególnych zawodników przełożył się na duży progres całego zespołu.. Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale przy takim zaangażowaniu, ambcji i rywalizacji wszystko co najlepsze jeszcze przed nami. Podziękowania dla Trenera bramkarzy Darka Szajnera za opiekę nad naszymi bramkarzami.

Trener Robert Rawa: Drugie półrocze kończącego się roku w wykonaniu naszego zespołu oceniam na 4+. Wielu zawodników zrobiło progres pod kątem piłkarskim, motorycznym i przede wszystkim mentalnym. Razem z trenerem Łukaszem bardzo nam zależało na tym ostatnim aspekcie ponieważ wychodzimy z założenia, że "od głowy" wszystko się zaczyna. Drużyna uwierzyła, że może rywalizować bez kompleksów z najlepszymi drużynami w województwie. Poza dwoma meczami które kompletnie nam nie wyszły w pozostałych meczach zespół pokazał fajne umiejętności piłkarskie oraz duże zaangażowanie co dało efekt w postaci miejsca w górnej części tabeli na koniec rozgrywek ligowych. Warto zaznaczyć, że w każdym spotkaniu ligowym w kadrze meczowej było minimum 7 zawodników z rocznika 2011, czyli rocznika młodszego co świadczy o dużym potencjale zespołu Trampkarzy młodszych Żaków Szczecin. Cieszy nas jako trenerów duża frekwencja na treningach, zaangażowanie oraz super atmosfera. Jest to bardzo dobry prognostyk na dalszy rozwój zawodników w kolejnych miesiącach.

piątek, 29 grudzień 2023 12:57

MIKOŁAJKI 2023!

Tradycyjnie rok 2023 zakończyliśmy wewnętrznymi Miniturniejami Mikołajkowymi. Turnieje odbywały się na boisku Orlik przy III LO przy ul. Pomorskiej 150. Było dużo grania, uśmiechów na twarzy zawodników. Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał upominki od Mikołaja.
Turnieje odbyły się dzięki wsparciu małą dotacją z Gminy Miasta Szczecin.
czwartek, 28 grudzień 2023 13:12

Sezon 2023/24 runda jesienna Żaki rocznik 2009

 

Zespół prowadzony przez trenerów Pawła Markiewicza , Przemka Ustianowskiego i Dariusza Szajnera rozpoczął przygotowania do sezonu na obozie w Żaganiu .

W sezonie 2023/2024 runda jesienna liga składała się z 10 zespołów z województwa zachodniopomorskiego i została podzielona na rundę zasadniczą  i dogrywkę, w której brało udział  pięć najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej!

Przed rozpoczęciem ligi trenerzy wraz z zespołem postawili sobie cel - wygranie ligi! Oczywiście to tylko sport ale wiedzieliśmy że mamy bardzo fajny i ambitny zespół, który podejmie rękawice i powalczy o wygranie ligi! Zmagania zaczęliśmy od wygranego meczu  z Flotą Świnoujście , rundę zakończyliśmy 8 zwycięstwami i jednym remisem co dało nam 1 miejsce w lidze i zaliczkę 3 punktów nad drugą w tabeli Arkonią Szczecin przed 2 rundą "dogrywką "

Dogrywkę niestety zaczęliśmy od dwóch porażek , zespól jednak się nie poddawał i w następnym meczu  wygrał z Gavią Choszczno co dało mu szansą przed ostatnim meczem z Arkonią na wygranie ligi.

Ostatni mecz z Arkonią był o wygranie ligi, co dawało pierwszej drużynie prawo gry w barażach o CLJ U 15. Gospodarzem meczu była Arkonia , kibice gospodarzy przyjęli nas głośnym dopingiem i odpalonymi racami .Stawka meczu była bardzo wysoka, co na pewno nie pozwoliło naszym zawodnikom pokazać swoich pełnych umiejętności.Mimo gorszego meczu  udaje  nam się  wygrać 1:0 po pięknej akcji zakończonej bramką. Po końcowym gwizdku radość drużyny i  kibiców była olbrzymia .

Wygrywamy ligę co daje nam prawo gry w barażach o CLJ U 15 a naszym przeciwnikiem jest zespół z województwa pomorskiego Juventus Toruń  .

Pierwszy mecz zostaje rozegrany w Szczecinie przy ul. Pomarańczowej gdzie gramy jako gospodarz.Po wyrównanym meczu, niestety po błędach indywidualnych przegrywamy mecz 1:3 . Chłopcy poczuli trochę powiew "Ekstraklasy " - wyjazd dzień wcześniej, hotel, posiłek, mecz  i powrót .Niestety mecz rewanżowy przegrywamy 2:0. Szkoda straconej szansy, ale mimo wszystko uważam że możliwość gry w barażach za duży sukces całego zespołu i wielką naukę na przyszłość .

Rocznik 2009 jest drugim zespołem w Żakach który grał w barażach. Najpierw udało się rocznikowi 2005, aż dwa razy. W rozgrywkach CLJ U 15 się nie udało, ale po 2 latach o CLJ U 17 zdobyliśmy awans.

Jestem dumny, że mogę prowadzić tak dobry, zaangażowany i  ciekawy zespół.Uważam, że gra w barażach to fantastyczna przygoda  przede wszystkim  dla chłopców jak i trenerów!

Teraz wszyscy trzymamy kciuki za zespół trenera Artura Kujawińskiego i Sebastiana Pawłowskiego, żeby wygrali ligę i  mieli możliwość zagrać w barażach .

Rocznik 2009 nadal pracuje i się rozwija  żeby w przyszłości zagrać w Ekstraklasie. Ciężka praca zawodników z rocznika 2009 została doceniona  przez skautów Widzewa Łódź i Miedzi Legnica, którzy zaprosili zawodników na testy w styczniu. 

W nowym sezonie przystąpiliśmy do rozgrywek WLJ wystawiając dwie drużyny juniora młodszego.
 
Pierwsza drużyna występowała w grupie I WLJM zakończyliśmy rundę na miejscu 4. Po odejściu z zespołu chłopców z rocznika 2006, głównym celem w tej rundzie poza rozwojem indywidualnym, było zgranie zespołu oraz adaptacja nowych zawodników do tempa gry oraz fizyczności charakterystycznej dla tych rozgrywek. Wiedząc że gra o "punkty" zacznie się na wiosnę pozwoliliśmy sobie na bardziej otwartą grę i próby różnych koncepcji oraz rozwiązań personalnych co kosztowało nas stratą sporej ilości bramek i punktów ale pozwoliło nam odkryć słabsze elementy naszej gry i popracować nad ich poprawą.
Przed nami obóz w Licheniu. Ruszamy do ciężkiej pracy i szykujemy się na rundę wiosenną.
 
Drugi zespół występował w rozgrywkach II grupy WLJM w których zajęliśmy ostatnie miejsce. Jednak tam najważniejszym aspektem funkcjonowania tej drużyny była gra "bez liderów" chcieliśmy wydobyć z chłopców którzy nie są zawsze pierwszym wyborem w kontekście gry w pierwszej drużynie umiejętność prowadzenia gry, podejmowania decyzji oraz odpowiednią ilość minut w warunkach meczowych. Uważam że chłopcy mocno skorzystali na grze w tym zespole i rozwinęli swoje umiejętności.
logo-szczecin.jpg

Szkolenie w Klubie MUKS Żaki Szczecin Dąbie od 2013 jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

Międzyszkolny Uczniowski
Klub Sportowy ŻAKI70-812 Szczecin
ul. Pomorska 150

502 368 826
668 394 797

mukszaki@gmail.com 

Śledź nas na FB

© 2016 MUKS Żaki Szczecin Dąbie