Logowanie SportsManago

harmonogram.jpg

czwartek, 28 grudzień 2023 13:12

Sezon 2023/24 runda jesienna Żaki rocznik 2009

 

Zespół prowadzony przez trenerów Pawła Markiewicza , Przemka Ustianowskiego i Dariusza Szajnera rozpoczął przygotowania do sezonu na obozie w Żaganiu .

W sezonie 2023/2024 runda jesienna liga składała się z 10 zespołów z województwa zachodniopomorskiego i została podzielona na rundę zasadniczą  i dogrywkę, w której brało udział  pięć najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej!

Przed rozpoczęciem ligi trenerzy wraz z zespołem postawili sobie cel - wygranie ligi! Oczywiście to tylko sport ale wiedzieliśmy że mamy bardzo fajny i ambitny zespół, który podejmie rękawice i powalczy o wygranie ligi! Zmagania zaczęliśmy od wygranego meczu  z Flotą Świnoujście , rundę zakończyliśmy 8 zwycięstwami i jednym remisem co dało nam 1 miejsce w lidze i zaliczkę 3 punktów nad drugą w tabeli Arkonią Szczecin przed 2 rundą "dogrywką "

Dogrywkę niestety zaczęliśmy od dwóch porażek , zespól jednak się nie poddawał i w następnym meczu  wygrał z Gavią Choszczno co dało mu szansą przed ostatnim meczem z Arkonią na wygranie ligi.

Ostatni mecz z Arkonią był o wygranie ligi, co dawało pierwszej drużynie prawo gry w barażach o CLJ U 15. Gospodarzem meczu była Arkonia , kibice gospodarzy przyjęli nas głośnym dopingiem i odpalonymi racami .Stawka meczu była bardzo wysoka, co na pewno nie pozwoliło naszym zawodnikom pokazać swoich pełnych umiejętności.Mimo gorszego meczu  udaje  nam się  wygrać 1:0 po pięknej akcji zakończonej bramką. Po końcowym gwizdku radość drużyny i  kibiców była olbrzymia .

Wygrywamy ligę co daje nam prawo gry w barażach o CLJ U 15 a naszym przeciwnikiem jest zespół z województwa pomorskiego Juventus Toruń  .

Pierwszy mecz zostaje rozegrany w Szczecinie przy ul. Pomarańczowej gdzie gramy jako gospodarz.Po wyrównanym meczu, niestety po błędach indywidualnych przegrywamy mecz 1:3 . Chłopcy poczuli trochę powiew "Ekstraklasy " - wyjazd dzień wcześniej, hotel, posiłek, mecz  i powrót .Niestety mecz rewanżowy przegrywamy 2:0. Szkoda straconej szansy, ale mimo wszystko uważam że możliwość gry w barażach za duży sukces całego zespołu i wielką naukę na przyszłość .

Rocznik 2009 jest drugim zespołem w Żakach który grał w barażach. Najpierw udało się rocznikowi 2005, aż dwa razy. W rozgrywkach CLJ U 15 się nie udało, ale po 2 latach o CLJ U 17 zdobyliśmy awans.

Jestem dumny, że mogę prowadzić tak dobry, zaangażowany i  ciekawy zespół.Uważam, że gra w barażach to fantastyczna przygoda  przede wszystkim  dla chłopców jak i trenerów!

Teraz wszyscy trzymamy kciuki za zespół trenera Artura Kujawińskiego i Sebastiana Pawłowskiego, żeby wygrali ligę i  mieli możliwość zagrać w barażach .

Rocznik 2009 nadal pracuje i się rozwija  żeby w przyszłości zagrać w Ekstraklasie. Ciężka praca zawodników z rocznika 2009 została doceniona  przez skautów Widzewa Łódź i Miedzi Legnica, którzy zaprosili zawodników na testy w styczniu. 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

logo-szczecin.jpg

Szkolenie w Klubie MUKS Żaki Szczecin Dąbie od 2013 jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

Międzyszkolny Uczniowski
Klub Sportowy ŻAKI70-812 Szczecin
ul. Pomorska 150

502 368 826
668 394 797

mukszaki@gmail.com 

Śledź nas na FB

© 2016 MUKS Żaki Szczecin Dąbie