⚽Podsumowanie pierwszych dwóch kolejek CLJ U-17⚽
?Trenerzy Mariusz Kuras, Krzysztof Lisiński:
1 kolejka CLJ u17
Żaki Szczecin – Warta Poznań 2:4
Po trzech miesiącach przygotowań doczekaliśmy się inauguracji rozgrywek i swojego debiutanckiego meczu na szczeblu centralnym. Naszym przeciwnikiem była Warta Poznań, z którą mieliśmy okazję zmierzyć się w spotkaniu kontrolnym na początku lutego.
Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. Po przechwycie piłki w wysokiej strefie i świetnym podaniu Huberta Mełecha, bramkę na 1:0 zdobył król strzelców WLJM – Oliwer Smuniewski. Niestety w CLJ jeśli popełniasz błąd to zostajesz ukarany. Niedokładne podanie podczas wyprowadzania kontry, dwa pojedynki przegrane 20 metrów od naszej bramki i ostatecznie złe krycie w polu karnym i Warta szybko doprowadziła do remisu 1:1.
Jeszcze przed przerwą udało nam się, po raz drugi, objąć prowadzenie. Po indywidualnej akcji w polu karnym faulowany był Smuniewski, który sam wymierzył sprawiedliwość i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Do przerwy Żaki – Warta 2:1.
Tak jak pierwsza połowa rozpoczęła się dla nas fantastycznie, tak w drugą część meczu weszliśmy fatalnie tracąc bramkę po stałym fragmencie gry. Przy wyniku 2:2 stworzyliśmy sobie dwie bardzo dobre okazje, po których piłka powinna wylądować w bramce gości. Najpierw Oliwer Smuniewski uderzył prosto w bramkarza. Bramkarz stanął nam na drodze również w drugiej sytuacji świetnie broniąc strzał Huberta Mełecha. Stare, piłkarskie porzekadło mówi, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak było i tym razem. Po stracie piłki w środku polu i świetnym prostopadłym podaniu zawodnika Warty, straciliśmy gola na 2:3. Strat nie udało się odrobić. W końcówce meczu odczuliśmy trudy tego spotkania i tempa w jakim się ono toczyło. Po rzucie rożnym Warta powiększyła prowadzenie i zdobyła 3 pkt.
2 kolejka CLJ u17
Lechia Gdańsk – Żaki Szczecin 4:0
Po dobrym meczu w pierwszej kolejce, do Gdańska jechaliśmy pełni optymizmu i wiary w swoje umiejętności. W pierwszej połowie niestety byliśmy dla gospodarzy tylko tłem, nie realizując wcześniejszych założeń. Po rzucie rożnym straciliśmy gola na 1:0. Mimo słabych 45 minut stworzyliśmy dwie znakomite okazje po kontratakach (strzały Piotrka Słowińskiego i Karola Tomaszewskiego), ale zabrakło nam w nich finalizacji.
Drugą połowę zaczęliśmy w o wiele lepszym stylu. W końcu stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Lechii. Po rzucie karnym gospodarze podwyższyli prowadzenie. Pomimo dwóch bramek straty, złapaliśmy bardzo dobry fragment i przejęliśmy inicjatywę. Przełożyło się to na kilka świetnych akcji i szans bramkowych. Ale jak nie wpada, to nie wpada. Najpierw po podaniu Oliwera Smuniewskiego, spudłował Dorian Deptalski później w jednej akcji zaliczyliśmy dwa uderzenia w słupek. Wynik jednak pozostawał bez zmian. Chcąc szukać zdobyczy bramkowej otworzyliśmy się i co chwila nadziewaliśmy się na kontrę Lechii. Ostatecznie dwie z nich zakończyły się golem i po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 4:0.
Piłka bywa przewrotna, a piłka juniorska to już zupełnie inna bajka. Graliśmy słabo, przegrywaliśmy jednym golem. Zaczęliśmy grać lepiej, dostaliśmy trzy bramki. Znamy swoją wartość. Dalej robimy swoją robotę. Dalej pracujemy ciężko i wiemy, że efekty tej pracy będą widoczne już w najbliższym meczu z Zawiszą Bygdoszcz.
zdjęcia Coco_Foto Photography - dziekujemy!