Warta Poznań – Żaki Szczecin 3:1

⚽8 kolejka CLJ U-17⚽
⚽ - Karol Tomaszewski
?Trenerzy Mariusz Kuras, Krzysztof Lisiński:
W ósmej kolejce CLJ udaliśmy się na rewanżowe spotkanie z liderem rozgrywek – Wartą Poznań. Mimo, że tabela wskazywałaby na ogromną różnicę między naszymi zespołami, to do Poznania jechaliśmy z zamiarem sprawienia niespodzianki i zabrania punktów Warcie. Niestety bardzo szybko spotkanie ułożyło się nie po naszej myśli. Już w 9 minucie czerwoną kartką ukarany został Julek Kamiński. Mimo to, nasza gra wyglądała dobrze. Dobrze pracowaliśmy w obronie i wyprowadzaliśmy groźne kontrataki. Warta przeważała w posiadaniu piłki, ale nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Albo gospodarze pudłowali, albo ich uderzenia bronił Michał Ratuszny. My również mieliśmy swoje sytuacje bramkowe. Najpierw po wrzucie piłki z autu przed szansą stanął Dorian Deptalski (strzał obroniony przez bramkarza), a następnie po rzucie rożnym w światło bramki nie trafił Tomasz Jankowski. Do przerwy 0:0.
W drugiej połowie niewiele się zmieniło jeśli chodzi o obraz gry. Po jednej z naszych kontr, niewiele zabrakło, żeby w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem stanął Gracjan Matuszak, ale podanie Oliwera Smuniewskiego nie dotarło do adresata. Około 65 min złapaliśmy kilkuminutową zapaść, podczas której daliśmy sobie wbić trzy bramki, popełniając proste błędy w obronie. Wydawałoby się, że przy wyniku 3:0 będziemy czekać na najniższy wymiar kary, ale chłopcy walczyli do końca, co zostało nagrodzone w 82 minucie, kiedy strzałem z wolnego popisał się Karol Tomaszewski. Nie mając nic do stracenia ruszyliśmy do ataku. Po ładnej akcji „oko w oko” z bramkarzem znalazł się Kacper Mochol, ale przegrał ten pojedynek. Na pewno bramka na 3:2 i kilka minut do zakończenia meczu, zapewniłoby ogromne emocje. Przegrywamy w Poznaniu 3:1, grając przez ponad 80min w osłabieniu i zostawiając po sobie dobre wrażenie.
Więcej w tej kategorii: « 8 kolejka CLJ U-17 9 kolejka CLJ U-17 »