bramki:
⚽ ⚽ ⚽ Maciej Badowski
⚽ Oliwer Smuniewski
?Trenerzy Mariusz Kuras, Krzysztof Lisiński:
Po zwycięstwie nad Zawiszą Bydgoszcz do spotkania z Lechem Poznań podchodziliśmy w dobrych humorach, licząc na kolejną zdobycz punktową. Spotkanie od początku przypominało starcie sprzed tygodnia. Było dużo walki i determinacji z obu stron. Pierwszą groźną okazję stworzyliśmy sobie za sprawą Grzesia Kędzierskiego, ale zabrakło w niej ostatniego podania. Chwilę później rozpoczęta przez Kędzierskiego akcja zakończyła się bramką. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła do Maćka Badowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Lecha. 1:0 dla Żaków. Objęcie prowadzenia dodało nam skrzydeł i za chwilę po świetnej akcji Oliwera Smuniewskiego mogliśmy je podwyższyć na 2:0, ale jego uderzenie zatrzymało się na spojeniu bramki gości. Odważna, ofensywna gra opłaciła się niedługo potem. Po rzucie rożnym, bramkę głową zdobył Maciej Badowski. Stałe fragmenty gry w tym meczu przynosiły bardzo dużo emocji. Po rzucie wolnym, podyktowanym za faul, Lech zdobył strzałem głową bramkę kontaktową. Cała sytuacja była odrobinę kontrowersyjna, bo nikt nie wiedział do końca, dlaczego akcja została cofnięta i za co podyktowany został faul. Trzy minuty później po kolejnym rzucie rożnym i główce Maćka Badowskiego ponownie wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie 3:1. Klasyczny hat-trick Maćka!. Kiedy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z dwoma golami przewagi, po stracie w środku pola, w doliczonym czasie pierwszej połowy goście znowu zdobyli bramkę kontaktową. Do przerwy Żaki – Lech 3:2.
Po wyjściu na drugą połowę, wiedzieliśmy że kluczowe będzie pierwsze 15min. Podczas jednej z akcji, świetnie na wolne pole wyszedł Badowski, który wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Rozgrywający kapitalny mecz Maciek, do trzech bramek dorzucił asystę. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Oliwer Smuniewski i ponownie mieliśmy dwie bramki przewagi 4:2. Z każdą minutą ataki gości były coraz mocniejsze i ciężar gry przeniósł się na naszą połowę. Po jednej z akcji Lecha i zamieszaniu podbramkowym, goście ponownie złapali kontakt 4:3. Lech nie rezygnował i cały czas pod naszą bramką było niebezpiecznie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i strzale na krótki słupek udało się rywalom doprowadzić do wyrównania. Do końca spotkania goście szukali bramki dającej trzy punktu, a my nastawiliśmy się kontrataki. Z jednej i drugiej strony nie doczekaliśmy się więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem hokejowym 4:4. Przed meczem pewnie remis bralibyśmy w ciemno, ale po meczu czujemy niedosyt. Trzy razy wychodziliśmy na prowadzenie dwubramkowe i nie udało nam się zdobyć kompletu punktów. Mimo wszystko z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej i ciągle uczymy się gry na poziomie centralnej ligi. Nie jednego przeciwnika jeszcze zaskoczymy.
Zdjęcia: Pani Sylwia Kędzierska