Logowanie SportsManago

harmonogram.jpg

środa, 28 grudzień 2022 13:59

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ JUNIORÓW STARSZYCH

?? PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ JUNIORÓW STARSZYCH CZYLI DEBIUT Z AWANSEM DO MAKROREGIONU! ??
▶️ Jesienne rozgrywki były debiutem MUKS Żaki Szczecin w kategorii wiekowej Juniora Starszego. Po spadku w poprzednim sezonie z Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół opuściło kilku wyróżniających się chłopców, skutecznie wypromowanych przez Trenera Mariusza Kurasa. Projekt stworzenia drużyny gotowej podjąć rywalizację w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych powierzono Trenerowi Szymonowi Adamczykowi. W efekcie wiosną będziemy ściskali kciuki za występy naszych podopiecznych w Lidze Makroregionalnej.
? Trener Szymon Adamczyk:
" To z jednej strony inny zespół od tego, który oglądaliśmy w CLJ U17. Pamiętać jednak należy o bardzo solidnych podstawach wypracowanych w roczniku 2005 i 2006 w poprzednich latach. Dawało to naprawdę dobrą perspektywę. Dodatkową wartość stworzyli ludzie, których udało się zaprosić do współpracy. Trenerzy Kamil Konieczny, Arkadiusz Spychaj oraz kierownik Krzysztof Kamiński. To oni stanowili motor napędowy naszych działań.
Rozgrywki były dla nas wymagające z samego faktu dedykowania ich dla rocznika 2004. Drużynę stanowią chłopcy rok, a w zdecydowanej większości dwa lata młodsi. Potwierdzili oni jednak swój bardzo duży potencjał sportowy, uzyskując ostatecznie zasłużony awans. Powrót na szczebel centralny to dla nich nagroda za cierpliwość, konsekwencję i szereg wyrzeczeń ukazujący ich charaktery. Zdolność adaptacji i swoisty dyskomfort w przełamywaniu barier stanowi siłę tej grupy. Czeka ich kolejna przygoda, która ponownie pozwoli najbardziej zdeterminowanym na promocję i spełnianie marzeń.
Osobiście chciałbym zadedykować ten awans Kubie Litwińskiemu, Tomkowi Mrozowi i Kamilowi Kiełbanii. Zawodnikom, którzy w ostatnim czasie walczą o powrót na boisko po poważnych perypetiach zdrowotnych. Chciałbym aby wiedzieli, że bez nich nie ma tej drużyny!
Co na przyszłość? Planujemy wzmocnić zarówno sztab szkoleniowy jak i rywalizację w samym zespole. Jestem przekonany, że wiosną zobaczymy odważną ekipę prawdziwych wojowników. Wymówki będą przekreślone przez możliwości.
✅ WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORA STARSZEGO
✅ SZTAB SZKOLENIOWY: Szymon Adamczyk (trener), Kamil Konieczny (II trener), Arkadiusz Spychaj (trener bramkarzy), Krzysztof Kamiński (kierownik)
✅ MIEJSCE: 2 (awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych)
✅ ZESPOŁY W LIDZE NA WIOSNĘ: Warta Poznań, Chojniczanka Chojnice, Gedania Gdańsk, FAF Elana Toruń, Chemik Moderator Bydgoszcz, Bałtyk Koszalin, KKS 1925 Kalisz.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

logo-szczecin.jpg

Szkolenie w Klubie MUKS Żaki Szczecin Dąbie od 2013 jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

Międzyszkolny Uczniowski
Klub Sportowy ŻAKI70-812 Szczecin
ul. Pomorska 150

502 368 826
668 394 797

mukszaki@gmail.com 

Śledź nas na FB

© 2016 MUKS Żaki Szczecin Dąbie